Radom, ul. Niedziałkowskiego 16

Wizualizacja klatki schodowej w kamienicy przy Niedziałkowskiego 16 w Radomiu

Opublikowano 3 stycznia 2022

Jesteśmy pasjonatami historii. Naszą misją jest ochrona przed zapomnieniem, wszystkich autentycznych elementów, jakie zachowały się w starych kamienicach. Tym razem jednak przygotowaliśmy dla Państwa pocztówki z… przyszłości. Przyszłości niedalekiej, bo gruntowna przemiana klatek schodowych przy ul. Niedziałkowskiego 16 rusza lada moment i już niedługo zaniedbane przestrzenie wspólne kamienicy – zmienią się nie do poznania!

Jak więc będą wyglądać klatka frontowa oraz klatka w oficynie? Na klatce frontowej odtworzymy oryginalne drewniane pochwyty oraz tralki, a na klatce bocznej zostanie odrestaurowana drewniana konstrukcja klatki schodowej. Niepowtarzalny klimat budynku zaklęty jest właśnie w takich, oryginalnych detalach, dlatego tak bardzo zależy nam na tym, by miały szansę na drugie życie.

Odświeżona, jasna i wygodna klatka schodowa to druga, zaraz po elewacji wizytówka budynku. Otwieramy drzwi, stawiamy pierwsze kroki i od progu wiemy, że to kamienica z piękną duszą. Niepowtarzalną, miejską, klimatyczną.