Radom, ul. 25 Czerwca 27

Projektowanie mieszkania w kamienicy

Opublikowano 16 sierpnia 2021

Mieszkanie w kamienicy to marzenie wielu osób. Wysokie mieszkania z unikalnym rozkładem, często oryginalnym kształtem okien i wysokimi sufitami inspirują do niesztampowych projektów wnętrz. Niektóre potrafią naprawdę zachwycić efektownym połączeniem historii z nowoczesnymi trendami. Pozostawienie kilku starych elementów, dodaje smaku stylizacji. Można na przykład wyeksponować starą cegłę, która odsłania się po skuciu tynków, lub podrasować sufitową sztukaterię.

Nowoczesny design w klasycznym wnętrzu będzie prezentować się wręcz zjawiskowo. Skandynawska prostota z hasłem „less is more” zyskuje tu więcej elegancji, a eklektyczne połączenia różnych wzorów i kolorów świetnie tonizuje kontekst XIX wiecznej kamienicy. Styl vintage z meblami z lat 60. nabierze tu interesującego wyrazu, podobnie kolorowy, swobodny styl boho, w starej kamienicy nabiera więcej klasy i szyku.

W tak wysokich wnętrzach sprawdzą się meble na wymiar, warto też zaaranżować miejsce pod sufitem, zagospodarowując wolną przestrzeń półkami. Efektowne wrażenie zrobi zastosowanie kontrastu. Na przykład pomiędzy sztukateriami, bogato zastosowanymi w listwach przysufitowych, rozetach i oprawach drzwiowych a surową, lub pomalowaną na biało ścienną cegłą. W przestronnych eleganckich wnętrzach, praktycznie każdy rodzaj wystroju wnętrz wygląda o niebo lepiej, niż w standardowych mieszkaniach w bloku.