Kalisz, ul. Łazienna 15

Nowoczesne wnętrza z duszą

Opublikowano 16 sierpnia 2021

Mieszkanie w starej kamienicy to prawdziwy raj dla projektantów wnętrz. W rewitalizowanym budynku, aby stworzyć ciekawe wnętrze wystarczy naprawdę niewielki wysiłek. O wiele łatwiej wykreować tu mieszkanie z charakterem, pięknie wyglądają minimalistyczne skandynawskie klimaty, a klasyczne rozwiązania zyskują cenny kontekst. Sztuka polega na tym, aby zachować niepowtarzalny klimat, ale stworzyć wnętrze, w którym można mieszkać wygodnie i nowocześnie.

W kamienicy nietypowe rozwiązania przestrzenne i pozostałości dawnej świetności budynku stają się, już na starcie, cenną inspiracją i punktem wyjścia dla projektu. Jednym z najważniejszych atutów są tu wysokie sufity i okna w oryginalnych kształtach. Zdarzają się zachowane parkiety, drewniane framugi i drzwi, stare piece kaflowe, stiuki, czy architektoniczne detale. Wtedy warto rozważyć zostawienie kilku takich elementów, dzięki temu aranżacja wnętrz stanie się niebanalna i jedyna w swoim rodzaju.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy styl eklektyczny, mieszając historyczne smaki z nowoczesnym postindustrialnym lookiem, czy wolimy spokojne, stonowane klimaty – mieszkanie w kamienicy zawsze będzie miało walor naturalnej elegancji i uroku.